بهترین زمان برای صرف شام

بهترین زمان برای صرف شام

شام یک وعده ی اصلی در میان ایرانیان است. مهمترین وعده ی غذایی بیشتر خانواده هارا شام تشکیل میدهد .

عموما افراد در طول روز خارج از خانه و مشغول به کار هستند و خوردن شام بهانه ای برای دور هم بودن خواهد شد .

در این میان بیشترین آسیب به افرادی وارد میشود که دچار اضافه وزن بوده و از داشتن مقدار زیادی چربی در اطراف شکم رنج میبرند .

بهترین زمان برای صرف شام

توجه داشته باشید که خوردن شام در ساعات پایانی شب و درست قبل از رفتن به رختخواب توصیه نمیشود .

همچنین خوردن وعده های سنگین و پرچرب در زمان شام میتواند خطر ابتلا به چاقی را در شما چند برابر کند .

شاید اگر مناسبترین زمان برای صرف شام را به یک عادت خانوادگی تبدیل کنید بتوانید بسیاری از مشکلات ناشی از آن را برطرف سازید و در مقابل نیز از کنار هم بودن و خوردن یک شام خوشمزه نیز لذت ببرید .

توصیه پزشکان تغذیه برای کنترل چربی ها و نیز کنترل وزن خوردن وعده ی شام قبل از ساعت هفت شب است ، هرچند با وجود ترافیک های سنگین شهری و مشغله های روزانه رسیدن به این ایده ال با مشکل مواجه میشود اما تا حد ممکن سعی کنید که سه ساعت قبل از خواب وعده ی شام را صرف نمایید .

با این روند کمک بزرگی به هضم غذا و نیز جلوگیری از انباشته شدن کالری هایی که نمیسوزند میکنید .

معمولا با فرارسیدن شب و ساعات پایانی روز ، افراد میل بیشتری به  خوردن غذاهای پرکالری  و چرب دارند ، که عموما برای خوردن ان نیز کنترلی ندارند و زیاده روی خواهند کرد ، اگر این میل به خوردن غذاهای پرکالری را با خوردن غذاهای سبک و مفید سرکوب نمایید میتوانید بعد از گذشت یک ماه شاهد کاهش وزن چشمگیری در بدن خود باشید .

با آرزوی سلامتی برای شما
مدیریت سایت دکتر کوروش صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی

درباره نویسنده

drsamadpour
خدمات دکتر صمدپور: ارائه برنامه غذایی تخصصی ویزه دوران بارداری و شیردهی، کودکان چاق یا کم وزن، سالمندان و ورزشکاران ارائه برنامه غذایی تخصصی ویژه بیماران دیابتی، قلبی، کلیوی، گوارشی و کبد چرب رفع چاقی موضعی و کاهش سایز در تمام نقاط بدن با جدیدترین دستگاه لاغری

پاسخ

هجده − ده =

Call Now Button