غذاهای حاوی فیبر

غذاهای حاوی فیبر

شاید برخی از شما از خواص فیبر و لزوم آن برای بدن اطلاع نداشته باشید.در این مقاله در ارتباط با فیبر و مواد غذایی حاوی فیبر با شما صحبت خواهیم نمود.

خواص فیبر

فیبرها دارای تاثیرات لاغری هستند و می توانند باعث از بین رفتن یبوست شوند.شاید اطلاع نداشته باشید اما بهتر است بدانید که بسیاری از مواد غذایی که در طول روز مصرف میکنید دارای فیبر هستند .در واقع بدن ما روزانه به 30 گرم فیبر نیاز دارد و با خوردن مواد غذایی حاوی فیبر می توان فیبر مورد نیاز بدن را تامین نمود.

مواد غذایی حاوی فیبر

در اینجا برخی از مواد غذایی که دارای فیبر هستند را به شما معرفی خواهیم نمود که با خوردن این مواد غذایی می توانید فیبر مورد نیاز بدن تان را تامین نمایید.

غذاهای حاوی فیبر

زیتون سیاه

طعم زیتون سیاه نسبت به زیتون سبز خیلی بهتر است و همچنین زیتون سیاه نسبت به زیتون سبز روغنی تر است.اما از لحاظ ارزش غذایی تفاوت چندانی با هم ندارند.لازم است بدانید که زیتون سیاه طبیعی ارزش غذایی بالاتری نسبت به زیتون سیاه صنعتی دارد.همچنین به هضم غذا نیز کمک میکند.100 گرم زیتون سیاه دارای 12.2  گرم فیبر است.

بادام

بادام حاوی پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم و آهن است.بد نیست بدانید که فیبر موجود در بادام به عملکرد روده کمک خواهد کرد و اثر مثبت بر روی سطح کلسترول خون خواهد گذاشت.

پسته

پسته نیز یکی از آجیل هایی است که دارای فیبر بسیار است.100 گرم پسته دارای 10.3 گرم فیبر مواد غذایی است.

گردو

گردو یکی از مهمترین مواد غذایی حاوی فیبر است که بیشترین میزان آنتی اکسیدان را داراست. در هر 100 گرم گردو 9.5 گرم فیبر وجود دارد.

خرما

خرما از مواد غذایی حاوی فیبر است. 100 گرم خرما دارای 8.7 گرم فیبر است.

نان سبوس دار

نان سبوس دار یک منبع عالی فیبر است.لازم است بدانید که نان سفید دارای فیبر بسیار کمی است. 100 گرم نان سبوس ‌دار دارای حدود 7.5 گرم فیبر است

با آرزوی سلامتی برای شما
مدیریت سایت دکتر کوروش صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی

 

درباره نویسنده

drsamadpour
خدمات دکتر صمدپور: ارائه برنامه غذایی تخصصی ویزه دوران بارداری و شیردهی، کودکان چاق یا کم وزن، سالمندان و ورزشکاران ارائه برنامه غذایی تخصصی ویژه بیماران دیابتی، قلبی، کلیوی، گوارشی و کبد چرب رفع چاقی موضعی و کاهش سایز در تمام نقاط بدن با جدیدترین دستگاه لاغری

پاسخ

1 × یک =

Call Now Button