چربی های شکمتان را آب کنید

چربی های شکمتان را آب کنید

انباشته شدن مقدار زیادی چربی به دور شکم باعث میشود تا شما احساس خوبی از پوشیدن لباسها نداشته باشید،اما این تنها مشکل به وجود آمده نیست . خطر در کمین شماست .

زمانیکه مقدار زیادی چربی سفید دور شکمتان را فرا میگیرد بدن برای مشکلات و عوارض احتمالی که آسیب های جدی به سیستم آن وارد میکند آماده میشود ، این یعنی استقبال از بیماری و عوارض.در چنین حالتی نیاز است تا با گرفتن رژیم لاغری این بیماری را درمان کرد .

چربی تشکیل شده دور ناف و اطراف شکم  چربی احشایی نام دارد، درواقع این چربی  از هورمونی مانند کورتیزول و ماده ای مانند سیتوکین استفاده می کند  این دو هورمون از انسولین بدن محافظت میکنند. در صورتیکه چربی ها افزایش یابند بدن به صورت خودکار هورمون های لازم برای کنترل و تنظیم انسولین را کم می آورد و نتیجه ی این اتفاق ابتلای فرد به بیماریهای دیابتی نوع دوم و بیماریهای قلبی خواهد بود. به همین منظور است که افراد چاق بیشتر از افراد لاغر در معرض خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی هستند و بیشتر به دیابت مبتلا میشوند.

برای اینکه از این عوارض جلوگیری نمایید و سایز شکمتان را کاهش دهید

ورزش کنید

حرکات ورزشی و هوازی دشمن چربی های احشایی هستند، از طریق دویدن و دوچرخه سواری و یا ورزش های هوازی ضربان قلب خود را بالاببرید تا بتوانید مقدار زیادی از چربی های احشایی را از بین ببرید. با ورزش های هوازی میتوانید به راحتی بسیاری از مشکلات را برطرف نمایید، توجه داشته باشید که این نوع چربی ها  به حرکات هوازی واکنش بیشتری نسبت به ورزش های مقاومتی و قدرتی نشان میدهند.

انسولین خود را کنترل کنید، یک دستگاه کنترل قند خون تهیه کنید و از بالا رفتن آن جلوگیری نمایید، به این طریق میتوانید میزان قابل توجهی از غذاهایی که قند خون شمارا افزایش میدهند را کم کنید و در نتیجه دچار کاهش وزن شوید. که این امر بسیار مطلوب و خوشایند خواهد بود.

چربی های شکمتان را آب کنید

به موقع و به اندازه بخوابید. خواب کم باعث میشود تا چربی های شکمی روز به روز بزرگتر شوند ، شبها زود بخوابید و صبح ها نیز زود از خواب برخیزید یک خواب کامل میتواند تاثیر به سزایی در تنظیم متابولیسم بدن شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید
نقش پروتئین در کاهش وزن

پروتئین بیشتری مصرف کنید

پروتئین به لاغر شدن شما کمک ویژه ای میکند، بابالارفتن سن بدن  شروع به تولید انسولین بیشتری میکند، درواقع سلول های عضلانی و چربی شما به خوبی به آن پاسخ نمی دهد، و در نتیجه انسولین ها ذخیره ی چربی را بیشتر میکنند، این تجمع چربی به طور چشمگیر در اطراف شکم خواهد بود. زمانیکه شما پروتئین بیشتری مصرف کنید بدن در برابر جذب چربی ها مقاوم تر خواهد شد بنابراین به روند لاغری شما کمک بزرگی میکند. سعی کنید یک رژیم تنظیم کنید که با ۳۰% پروتئین، ۴۰% کربوهیدرات و ۳۰% چربی همراه باشد.

برای لاغر شدن سرکه مصرف کنید

مصرف  یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه در طول روز  باعث کاهش چشمگیری از وزن خواهد شد این کاهش وزن در اطراف شکم دیده خواهد شد. پاملا پییک پروفسور پزشکی در دانشگاه مریلند اعتقاد دارد که : استیک اسید در سرکه پروتئینی تولید می کند که چربی سوز است.

از استرس دوری کنید

خانم ها باید از استرس دوری کنند، دوری از استرس به روند لاغری کمک میکند، بسیاری از خانم ها که وارد دوره ی یائسگی میشوند با انجام ورزش یوگا میتوانند تا حد قابل توجهی در کاهش چربی هایشان کمک میکنند.

از فیبر های غذایی بیشتری استفاده کنید .

مواد غذایی حاوی فیبر میتواند به کنترل اشتهای شما کمک بزرگی بنماید، همچنین باعث میشود تا به راحتی غذاهارا هضم کنید. یک تغذیه ی اصولی و خوب میتواند شمارا در کاهش وزن یاری نماید.

با آرزوی سلامتی برای شما
مدیریت سایت دکتر کوروش صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی

درباره نویسنده

drsamadpour
خدمات دکتر صمدپور: ارائه برنامه غذایی تخصصی ویزه دوران بارداری و شیردهی، کودکان چاق یا کم وزن، سالمندان و ورزشکاران ارائه برنامه غذایی تخصصی ویژه بیماران دیابتی، قلبی، کلیوی، گوارشی و کبد چرب رفع چاقی موضعی و کاهش سایز در تمام نقاط بدن با جدیدترین دستگاه لاغری

پاسخ

2 × سه =

Call Now Button