راه کار افزایش وزن

راه کار افزایش وزن به توصیه دکتر صمدپور

بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند تا در طول یک و یا چند ماه مقداری وزن اضافه کنند، دقت داشته باشید که اضافه کردن وزن باید تحت نظر متخصص تغذیه انجام بگیرد تا بتوانید با دریافت یک رژیم اصولی و متعادل به وزن ایده آل خود برسید.

امروز تصمیم داریم تا مواردی را ذکر کنیم که به شما کمک می کند مقداری وزن اضافه کنید:

آزمایشات لازم

به یاد داشته باشید که قبل از هر چیز نیاز به گرفتن آزمایشات لازم دارید، با آزمایش تیروئید، کم کاری یا پرکاری تیروئید شما و سطح ترشح هورمون های تیروئیدی مشخص می شود و در واقع با توجه به اهمیت این هورمون ها در چاق یا لاغر بودن افراد درمان های لازم صورت می پذیرد. البته ممکن است پزشک نیاز به آزمایش خون و ادرار نیز داشته باشد تا با بررسی دقیق آنها بهترین تصمیم را برای تعیین رژیم مفید برای افزایش وزن شما بگیرد.

راه کار افزایش وزن

مبحث بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد، تغذیه است ، تغذیه ای که دارای تنوع در همه ی مواد غذایی باشد می تواند به شما در اضافه کردن وزن کمک کند، یک رژیم مناسب برای چاق شدن علاوه بر همراه داشتن مقادیر مشخصی از گروه های غذایی مختلف باید دارای درصد قابل توجهی از کربوهیدرات ها باشد .

به یاد داشته باشید که مصرف کربوهیدرات نیز باید مشخص شده باشد و به صورت خودسرانه مصرف نشود.

راه کار افزایش وزن با عادات و رفتارهای غذایی

باید عادت های غلط تغذیه ای شما ترک شود، گاهی شیوه ی غذا خوردن عامل لاغری است و باعث می شود تا شما نتوانید به مقدار کافی وزن بگیرید، بنابراین نیاز است تا عادات غلط خود را اصلاح کنید و رفتارهای غذایی مناسبی پیش بگیرید.این کار را می توانید با مشورت یک متخصص تغذیه انجام دهید .

درمان چاقی

چند توصیه کاربردی برای چاق شدن

  • در صورتیکه قند ندارید ار دسرهای سالم مثل بستنی استفاده کنید
  • از میان وعده های سالم استفاده کنید
  • همراه با سالاد روغن زیتون بخورید
  • مواد غذایی انتخاب کنید که تراکم آن کم و انرژی آن زیاد باشد
  • از پوره ی سیب زمینی با کره استفاده کنید
  • ورزش و تمرینات بدنسازی را فراموش نکنید
بیشتر بخوانید
بهترین متخصص تغذیه کیست؟

در صورت تمایل به دریافت رژیم چاقی و اضافه وزن می توانید به دکتر صمد پور متخصص تغذیه و رژیم درمانی مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر صمدپور متخصص تغذیه و رژیم درمانی در غرب تهران

درباره نویسنده

drsamadpour
خدمات دکتر صمدپور: ارائه برنامه غذایی تخصصی ویزه دوران بارداری و شیردهی، کودکان چاق یا کم وزن، سالمندان و ورزشکاران ارائه برنامه غذایی تخصصی ویژه بیماران دیابتی، قلبی، کلیوی، گوارشی و کبد چرب رفع چاقی موضعی و کاهش سایز در تمام نقاط بدن با جدیدترین دستگاه لاغری

پاسخ

4 × پنج =

Call Now Button